Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 - Taraflar

Bu sözleşme, bir tarafta Sosyal Panel (Bundan sonra "Satıcı" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta internet sitesi üzerinden hizmet almak isteyen müşteri (Bundan sonra "Alıcı" olarak anılacaktır) arasında akdedilmiştir.

Madde 2 - Sözleşmenin Konusu

Bu sözleşmenin konusu, Alıcı'nın Satıcı'dan elektronik ortamda sipariş ettiği ürün/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

Madde 3 - Sipariş ve Teslimat

Alıcı, Satıcı'nın internet sitesi üzerinden verdiği siparişi kabul ettiği takdirde, bu sözleşmenin ve ilgili sözleşme koşullarının kendisini bağladığını kabul eder. Satıcı, Alıcı'nın siparişini aldığı anda ilgili hizmeti sunmakla yükümlüdür.

Madde 4 - Ödeme Koşulları

Alıcı, Satıcı'nın belirlediği ödeme yöntemlerinden birini kullanarak ödemesini gerçekleştirmeyi taahhüt eder. Ödeme tamamlandıktan sonra, hizmetin sunulmasına başlanacaktır.

Madde 5 - İptal ve İade

Alıcı, Satıcı'dan satın aldığı hizmeti, hizmetin sunulmasına başlanmadan önce iptal etmek istemesi halinde, Satıcı ile iletişime geçerek iptal talebini iletebilir. İptal talepleri, Satıcı'nın uygun gördüğü koşullar doğrultusunda işleme alınacaktır.

Madde 6 - Şikayet ve İletişim

Alıcı, herhangi bir şikayet veya sorun durumunda Satıcı ile iletişime geçmeyi taahhüt eder. Şikayetler, en kısa sürede çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır.

Madde 7 - Yürürlük

Bu sözleşme, tarafların karşılıklı rızasıyla elektronik ortamda kabul edildiği anda yürürlüğe girer.

Madde 8 - Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Türk kanunları ve İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

Madde 9 - Son Hükümler

Bu sözleşmede belirtilmeyen durumlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır.

Bu sözleşme, taraflar arasında elektronik ortamda kabul edilmiş olup, tarafların hak ve yükümlülüklerini içeren geçerli bir sözleşmedir.