Kanser'e Karşı Yürütülen Çalışmalarda Yeni Tedavi Bulundu - Sosyal-Panel | Aradığın Her şey Burada!


Kanser Tedavisinde Yeni Bir Çözüm Bulundu

İsviçre'de Profesör Gerhard Christofori liderliğindeki uzmanlar, belli kanser hücrelerinin uyum kabiliyetinden, bir başka deyişle esnekliğinden yararlanarak farelerde meme kanseri hücrelerini, yağ hücrelerine dönüştürmeyi başardı.

Uzmanların, çalışma sırasında her ikisi de ABD besin ve İlaç Dairesi tarafından insanoğlu üzerinde kullanımı halihazırda onaylanmış iki ilaç karışımını kullandığı açıklandı.

Tip 2 diyabeti tedavi eden roziglitazon ile kanser hücrelerinin büyümesi ve yayılmasını durduran trametinib karışımının, kanser hücrelerinin bir bölümünü yağ hücrelerine dönüştürdüğü, metastazı da durdurduğuna yer verildi.

Araştırma, FDA'nın onayladığı ilaçlarla yürütüldüğünden, bilim adamları, başlangıç niteliğindeki çalışmada elde edilen bulguları ümit verici olarak nitelendirdi.

Christofori, gelecekte yapılacak çalışmaların bulgularını doğrulaması halinde tedavinin, primer tümör büyümesini ve ölümcül metastazların oluşmasını baskı altına alan geleneksel kemoterapiyle bir arada kullanılabileceğini söyledi.

Araştırmanın detayları Cancer Cell dergisinde daha detaylı bir halde yayımlandı.

 

Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yapan Sen Ol!

Ad-Soyad

E-Mail

YorumunuzBenzer İçerikler :


İstatistikler

Yazar : Osman Kavun

Kategori : Teknoloji Haberleri

Görüntülenme : 72

Tarih : 18 Ocak 2019 - 07:55

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı