Huawei’in 2 çalışanı gözaltına alındı - Sosyal-Panel | Aradığın Her şey Burada!


Huawei’in 2 çalışanı gözaltına alındı!

 Polonya’daki yerel bir haber kanalı , Çin devleti adına casusluk yaptığı gerekçesi ile Huawei’in 2 çalışanını gözaltına aldı.

ABD’de çıkan yasaklarla gündeme gelen Huawei, maksimum muzdarip olduğu kabahatlama yüzünden Avrupa’da da başı derte girdi. Çinli şirket özellikle Çin adına casusluk yaptığı ve ABD’de bu nedenden dolayı Huawei’in satışının yasaklandığını biliyoruz . Polonya’daki vakaya gelirsek eğer Huawei’in bir kamu sektöründe satış kanalından görevli bir Çin vatandaşı çalışanı ile güvenlik görevlisini casusluk nedeniyle gözaltına aldı Polonya devleti ve ayrıca bu iki çalışanın 3 ay boyunca gözaltında tutulacağı da açıklandı.

Polonya gizli saklı servis şefi sözcüsü Stanislaw Zaryn konuyla ilgili olarak: “Artık ülkemize yönelik casusluk faaliyetlerini kanıtlamalıyız ve bu davanın kapanmasına izin vermeyeceğiz.” meydana getirilen açıklamalara bakılırsa gözaltına alınan bu iki ferdin suçları ispatlanırsa, 10 yıla kadar hapis cezası alacakları belirtiliyor. Huawei yetkilileri ise konunun araştırıldığını ve izahat yapmayacaklarını ifade ettiler.

Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yapan Sen Ol!

Ad-Soyad

E-Mail

YorumunuzBenzer İçerikler :


İstatistikler

Yazar : Osman Kavun

Kategori : Teknoloji Haberleri

Görüntülenme : 93

Tarih : 12 Ocak 2019 - 23:23

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı